Bademcik İltihabı Ateş Tedavisi
15 Mayıs 2024

Bademcik İltihabı Ateş Tedavisi

Bademcik iltihabı ateş tedavisi; için alınması gereken birçok önemli önlemler bulunmaktadır. Bademcik iltihabı hemen hemen her yaşta insanın normal hayat içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşayabileceği bir sağlık sorunudur. Bademcik iltihabıyla mücadele de uygulanacak birbirinden farklı birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bir kısmı ilaç ile tedaviyken bir kısmı da doğal uygulamalardır. Bademcik iltihabının en kısa sürede tedavi edilmesi bu hastalığın ciddi rahatsızlıklara davetiye çıkartmasına neden olur. İltihabın en sık görüldüğü çocuk ve bebekler de bu risk her zaman daha fazladır. Bademcik iltihabına genellikle ateş eşlik eder. Ateş iltihaplanmanın doğal bir sonucudur ve iltihap miktarıyla türüne göre değişiklik gösterir. Yüksek ateşse bu yaş grupları için çok tehlikelidir. Bu nedenle de bademcik iltihabı için doktora başvurulduğunda antibiyotiğe ilave olarak uygun ateş düşürücüler de reçete edilir. Ateş 38 dereceden sonrası havale gibi ateşli hastalıklara sebep olabilir. Ateş yükselmesi halinde titreme, gereksiz konuşma gibi belirtiler yaşanabilir.

Bademcik iltihabı ateş tedavisi için yapılması gerekenler

Ateş vücudun iltihaplanma gibi bazı hastalıklara karşı gösterdiği bir tepkidir. İnsan vücudu ateşlenerek mikroplarla mücadele eder. Burada önemli olan husus ateşin kötü sonuçlara neden olmasını önlemektir.
  • Bademciğe bağlı olarak gelişen ateşin kontrol altında tutulması gerekir. Bu nedenle gün içerisinde ve gece saatlerinde düzenli olarak ateş ölçümleri yapılmalıdır.
  • Doktorun tavsiye ettiği ilaçlarla birlikte ateş düşürücü de düzenli şekilde kullanılmalıdır. İltihap kurumaya başladıkça ateş de düşme eğilimi gösterir.
  • Yine ateşlenme başladığında ılık duş aldırılması tavsiye edilir. Hatta sağlık kuruluşları bu yönteme sık sık başvurur.
  • Ateşini düşürmenin bir diğer yolu bezle tampon uygulamaktır. Bezi soğuk su ile ıslatıp alın, koltuk altı, diz arkası, ense gibi noktalarda bekletirseniz ateş azalır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bademcik Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik Enfeksiyonu Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik Enfeksiyonu Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik Ameliyatı Sonrası Sigara

Bademcik Ameliyatı Sonrası Sigara

Sağ Bademcik Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Sağ Bademcik Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik İltihabı Diş Ağrısı Yapar mı?

Bademcik İltihabı Diş Ağrısı Yapar mı?